http://whitehorserecords.co.uk/?p=41 uniquely Lazer Epilasyon Cihazları


buy Lyrica in thailand Epilasyonda en yaygın olarak kullanılan cihazlar Alexandrite, Nd:Yag ve Diode lazerlerdir. Bu cihazlar uzman kişiler tarafından kullanılmak kaydıyla birbirlerine benzer sonuçlar verirler. Aralarında sadece uygulama farklılıkları bulunmaktadır.

Alexandrite Lazer: 755 nm dalga boyunda ışık üretirler. Özellikle açık renk cilt yapısı ve koyu renk kıllara sahip kişilerde etkilidir. Alexandrite lazer sadece kıl kökünde bulunan ve kıla rengini veren melanin maddesini hedef alır ve kalıcı sonuçlar sağlar. Uygulama yapılırken tene temas eden herhangi bir parçası yoktur. Soğuk hava üfleyerek lazer epilasyon yapılan bölgeyi soğutur. Lazer epilasyonun amacı, kıl folikülünde yerleşmiş bulunan melanin adı verilen renk maddesinin lazer ışığı tarafından tutularak ısıya dönüşmesini sağlamak ve bu ısı enerji ile kıl folikülünü tahrip etmektir. Tüylerdeki melanin cilttekine göre daha konsantre olduğundan cildin zarar görmesi engellenir.Cilt yapısı oldukça koyu ve bronz değilse yanık oluşma riski yok denecek kadar azdır.

NdYag lazer: Nd :YAG lazerler, 1064 nm ışık üretirler. Diğer lazerlere oranla daha derine nüfuz edebilme özelliğine sahiplerdir. Epidermisteki hiçbir kromofora yakalanmazlar. Nd yag lazerin hedefi melanin pigmenti değil kıl köküdür. Bu yüzden ince kıl, kalın kıl, veya kıl rengi fark etmeksizin başarılı sonuçlar verirler. Açık tenli ciltlerin yanında koyu ciltlere de rahatlıkla uygulanabilirler.Koyu tenli kişilerde yanık riski diğer cihazlara göre daha düşüktür.

Nd:YAG Lazerler FDA onaylı olup, 7-8 mm derinliğe kadar inebilmekte ve en derindeki tüy köküne de rahatlıkla ulaşabilmektedir.Ayrıca varis ve kılcal damar tedavisi, leke tedavisi gibi uygulamalarda derine inebildikleri için 5 mm’yi geçmeyen yüzeysel kılcal varislerin tedavisinde de yaygın olarak kullanılır.

Diode Lazer: Diode Lazerler 810 nm ışık üretirler.Diode lazerlerde epilasyonda oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Uygulama esnasında soğutma amacıyla vücuda jel sürülür ve soğutmalı prob cilde temas ettirilerek çalışılır. Bu yüzden hijyene çok dikkat edilmelidir. Diode lazerlerin özellikle yüz bölgesindeki ince kıllarda çok etkili olduğu söylenir. Ancak pek çok uygulayıcı yüz bölgesindeki kalın tüylerde iyi sonuç verdiği halde ince tüylerde etkisinin sınırlı olduğunu bildirmiştir.